Poradnik

Serwisowanie klimatyzacji często nie stanowi priorytetu w naszych budżetach domowych czy nawet firmowych. Zapominamy o tym, że klimatyzacja wymaga regularnego sprawdzania oraz czyszczenia. Jak często powinno się przeprowadzać przeglądy klimatyzacji? Przynajmniej dwa razy do roku!

Do serwisowania klimatyzacji powinno dochodzić regularnie. Jak wspomnieliśmy na wstępie – przynajmniej dwa razy do roku. Najlepiej, by przegląd klimatyzacji odbywał się w dwóch różnych porach roku – tuż przed przed zakończeniem jesieni oraz ponownie, gdy zima dobiegnie końca. Warto wówczas sprawdzić, czy klimatyzator działa jak należy, filtry są czyste czy jednak wymagają szybkiej wymiany.

Należy przy tym pamiętać, iż mówiąc o przeglądzie klimatyzacji, mamy na myśli kompletny, dokładny serwis. Nie samą wymianę filtrów. O to należy dbać jeszcze częściej – przynajmniej raz na trzy miesiące. Każdy właściciel klimatyzatora powinien jednak sam sprawdzać czystość urządzenia i decydować, czy do wymiany nie powinno dojść jeszcze szybciej.

Dlaczego to ważne, by serwisować klimatyzację i wymieniać filtry? Odpowiedź jest bardzo łatwa – każdy klimatyzator wymienia powietrze w pomieszczeniu, a co za tym idzie, jeśli będzie on brudny, powietrze wpadające do mieszkania lub biura, może okazać się szkodliwe dla ludzi w nim urzędujących.

Klimatyzacja – zarówno ta w domu, jak i w biurze – pozwala nie tylko się schłodzić czy ogrzać, ale również oddychać świeżym powietrzem. Takie przynajmniej jest jej założenie. Brudne filtry zdecydowanie nie pozwalają na prawidłowe działanie. Tego typu niedopatrzenie dostarcza do pomieszczenia pyłki, kurze czy inne drobnoustroje. Ale nie tylko brudny filtr oznacza również wilgoć, która sprzyja rozwojowi bakterii. Co istotne, dotyczy to nie tylko najtańszych czy najprostszych klimatyzatorów, ale urządzeń wszystkich typów.

Co należy sprawdzić podczas przeglądu klimatyzacji? Przede wszystkim trzeba sprawdzić takie części klimatyzatorów jak filtry, parownik, skraplacz, połączenia układów, sterowniki, przewody oraz izolacje. Jak więc widać, nie każdy będzie potrafił zrobić to samemu – osobiście można wyczyścić filtry czy usunąć zabrudzenia na zewnętrznych częściach klimatyzatora, ale w kwestii reszty warto zwrócić się do specjalistów.

Zwykło mówić się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Jednak każdy właściciel małej lub większej firmy wie, jak łatwo wprowadzić się w błąd wypowiadając te słowa – dobry pracownik jest dziś bowiem na wagę złota. Jak więc go zatrzymać? Oczywiście odpowiednim wynagrodzeniem ale i dodatkami – najlepiej pomoże w tym nowoczesne, atrakcyjne biuro. Chętniej i o wiele bardziej wydajnie pracujemy bowiem, gdy przestrzeń biurowa jest dla nas miła i przyjemna. Dlatego warto zastanowić się jeszcze raz nad odpowiedzią na pytanie „czy aranżacja przestrzeni biurowej jest tak ważna?”.

Tak! Aranżacja przestrzeni biurowej jest bardzo ważna. Przede wszystkim pomaga firmom przyciągać pracowników, którzy mają wysokie umiejętności w swojej branży, a jednocześnie szukają przyjemnego i przyjaznego miejsca do pracy. Wówczas z pomocą przychodzi fit-out, czyli nie tylko projektowanie, ale i realizacja, budowa przestrzeni biurowej – co również znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Wiele przedsiębiorstw – większych i mniejszych – próbuje skusić potencjalnych pracowników zbliżonymi warunkami. Podobną pensją, owocowymi wtorkami, darmową kawą itd. Jest to już jednak standard, więc aby ci najlepsi chcieli zostać z Waszą firmą, należy postawić na nowoczesne, dobrze urządzone biuro. Co to znaczy? Przede wszystkim funkcjonalność! Czy na pewno potrzebujemy „open-space” w każdym możliwym pomieszczeniu? Czy ludzie potrzebują więcej prywatności?

Pamiętać należy również, że nowe pokolenie, aktualnie pracujące i wchodzące na rynek, ceni swoje umiejętności bardziej – jest pewniejsze siebie, a co za tym idzie, więcej wymaga również od pracodawcy. Dziś zadowolić może ich chociażby fakt, że biuro zostało dobrze zaprojektowane, a za aranżację przestrzeni biurowej nie odpowiadał amator, a osoba znająca się na rzeczy. Ich zmysł estetyki również ma wpływ na ich ostateczną decyzję. Warto więc przyciągać ich każdym możliwym sposobem.

„Fit-out” to wyrażenie, które poprzez brzmienie raczej kojarzy się z ćwiczeniami, niż poważnymi przedsiębiorstwami oraz ich miejscem działalności. Jednak „fit-out” znaczy coś zgoła odmiennego – to nic innego jak aranżacja przestrzeni biurowe bądź mieszkalnej – przygotowanie biura pod konkretną firmę, zgodnie z wymaganiami Klienta.

Stawiając na fit-out w naszej firmie, stawiacie Państwo na kompleksową usługę, które obejmuje przede wszystkim przygotowanie projektu oraz aranżację przestrzeni biurowej. Zajmiemy się dla Was zarówno pracami budowlanymi, jak i samym wstępnym planowaniem przestrzennym. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i doświadczenie pozwolą osiągnąć efekt, który Was w pełni usatysfakcjonuje.

Fit-out – dlaczego warto?

Dziś spędzamy w firmach o wiele więcej czasu, niż nam się wydaje. To nie jest już tylko obowiązkowej osiem godzin. Często przychodzimy wcześniej, a wychodzimy później. Dlatego warto zatroszczyć się o przestrzeń biurową, z której korzystamy my, oraz nasi współpracownicy. W tym wypadku z pomocą przychodzi wspominany już fit-out, który pozwoli na osiągnięcie maksymalnie komfortowych warunków, w najkorzystniejszych warunkach.

Rozwiązania mogą być różne – kąciki bądź całe salony służące do odpoczynku i relaksu, strefa gier czy nawet masażu. W zależności od potrzeb Klienta oraz jego pracowników, możemy przygotować oraz zaaranżować każdą przestrzeń. Wierzymy bowiem, że dobrze wykonany fit-out i aranżacja przestrzeni publicznej, wpływają korzystnie na pracowników oraz efekty ich działań.